XXI Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

W czwartek 7 października na Jasną Górę przybyła XXI pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Błonia jasnogórskie były pełne młodzieży w najróżniejszym wieku oraz ich opiekunów. Organizatorzy szacują, że na Jasną Górę przybyło około 5000 uczniów ze 140 szkół z całej Polski. Widok tak wielkiej rzeszy młodych ludzi w jasnogórskim sanktuarium budzi w sercu wiele radości. Była tam również delegacja z naszej szkoły i parafii. 
Centralną częścią pielgrzymki była Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych szkół odprawiona pod przewodnictwem Duszpasterza Ks. Bp Henryka Tomasika. Hasło tegorocznego spotkania w Częstochowie - „Nie lękajcie się!”. Dziękujemy Panu Filipowi i asyście sztandaru Pani Violetcie i Monice oraz Stasiowi i Miłoszowi.smiley
Zgromadzeni  uczniowie, nauczyciele, rodzice i dziadkowie modlili się w intencji Ojca Świętego Franciszka, swoich rodzin oraz prosili o wstawiennictwo maryjne w trudnym zadaniu wychowania młodego pokolenia. Tegoroczna pielgrzymka włącza się także w narodowe dziękczynienie za Prymasa Tysiąclecia – kardynała Stefana Wyszyńskiego – oraz jest wyrazem naszej pamięci, szacunku i uznania dla Jego życia i posługi pasterskiej.
W czasie pielgrzymki mieliśmy okazję oddać pokłon i pomodlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim obecnym za udział.